Kas yra WHOIS

WHOIS patikra parodo svarbią jūsų domeno informaciją: domeno prieinamumą, savininkystės teisių galiojimo pabaigą, kontaktinę savininko informaciją, tokią kaip adresas, tel. nr., el. pašto adresas.

Kaip tai veikia?

Registruojant domenus visi pateikia savo asmeninę informaciją Interneto vardų ir numerių paskyrimo korporacijai (ICANN). Tai tarsi namo registracija valstybinėje įstaigoje.

DUK apie WHOIS patikrą ir privatumą

Čia rasite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie WHOIS patikrą ir privatumą

WHOIS duomenų bazė sudaryta iš visų pasaulyje registruotų domenų. Atlikus WHOIS patikrą galite pamatyti įvairius duomenis susijusius su domenais: jų registravimo datą, pabaigos datą, domeno ID, registraro pavadinimą, kontaktinę ar net serverio informaciją. Ši WHOIS duomenų bazė yra vieša ir prieinama visiems. Duomenų bazę prižiūri ir nuolat atnaujina Interneto vardų ir numerių paskyrimo korporacija (ICANN), tad kuriant svetainę ir jūsų duomenys bus užregistruojami bei prižiūrimi šioje duomenų bazėje.

Registruodami domeną turite pateikti savo asmeninę informaciją: vardą, adresą, telefono numerį ir el. paštą. Šie duomenys patenka į WHOIS duomenų bazę, kuri yra prieinama viešai ir bet kas gali peržiūrėti joje esančius duomenis.

Mes, Hostinger, domenų savininkams siūlome pasinaudoti WHOIS privatumo apsauga ir užslaptinti savo asmeninius duomenis. Šiuo atveju atliekant WHOIS patikrą jūsų domenams, asmeniniai duomenys bus užmaskuoti.

WHOIS patikra yra ypač paprasta – įveskite domeną ar IP adresą į paieškos laukelį ir spustelkite „Ieškoti“. Mūsų paieškos įrankis akimirksniu jums pateiks visą viešai prieinamą informaciją.

P. S. Gautą informaciją pagal ICANN taisykles naudoti marketingo ar SPAM tikslams yra draudžiama.

ICANN organizacijai pateikti jūsų domeno duomenys visuomet turėtų būti teisingi. Pateikite tikslią kontaktinę informaciją, kad jūsų domeno ar hostingo paslaugų teikėjas galėtų su jumis susisiekti.

WHOIS informaciją atnaujinsite ypač lengvai, pasinaudoję mūsų valdymo skydu. Jums tereikia prisijungti prie Hostinger paskyros ir valdymo skyde pakeisti dabartinę WHOIS informaciją. Visa tai atliksite akimirksniu.

Dažniausiai WHOIS informaciją užslaptina domenų registrarai, kai užsisakote papildomą domeno privatumo apsaugą.

Visgi dalis fizinių asmenų asmeninės informacijos gali būti užslaptinama ir pagal GDPR nuostatus.

Asmeninę informaciją galite užslaptinti panaudoję WHOIS privatumo paslaugą. Tokiu atveju, kitiems tikrinant jūsų domeną, nebus rodoma jūsų kontaktinė informacija.
Jei norite įslaptinti WHOIS duomenis, prisijunkite prie Hostinger paskyros ir valdymo skyde pasirinkite skiltį „Domenai“. Čia išsirinkite domeną, kuriam norite įsigyti WHOIS apsaugą ir beliks tik apmokėti.

Prisiminkite, jog aktyvavus WHOIS privatumo apsaugą, prireiks laiko, kol duomenys atsinaujins WHOIS duomenų bazėje.